נשמח ליצור איתך קשר
מימד נוסף בפייסבוק

מתנפחי ענק למיתוג ופרסום

מתנפחי ענק למיתוג ופרסום

שימוש במתנפחים לשיווק, קידום מכירות ופרסום ממחיש באופן מובהק את יתרון הגודל. כדאיות השימוש במתנפחים והתועלת הרבה שניתן להפיק מהם מוכחת בכל מקום ובכל זמן שבהם נעשה בהם שימוש מושכל.


היתרונות של השימוש במתנפחי ענק:

 1. נוכחותם בולטת. הם לוכדים את העין. הם ממקדים את תשומת הלב. החשיפה המתמדת אליהם במהלך אירוע תורמת לזכירת המותג המפורסם.
 2. מתנפחים הן פרסומות. בניגוד לטלוויזיה, שבה מייחדים זמן קצוב לפרסומות, המתחלפות בזו אחר זו, הפרסום באמצעות מתנפחים הוא קבוע, לא מתחלף ולכן  משפיע באופן מרוכז ומעמיק.
 3. באמצעות מתנפחי ענק ניתן לבדל את המתחם של המותג בתערוכות: ניתן ליצור באמצעותם שער כניסה למתחם, נקודות מכירה בעזרת אוהלים מתנפחים, הפניה אליו באמצעות בובות רוקדות שאף הן ממותגות, להעצים את האפקט באמצעות פרסום המותג על גבי רכב המניע אנשים לפקוד את המתחם ובכך ליצור אפקט חזק במיוחד.
 4. מתנפחי ענק בשילוב כדורי פרסום המרחפים מעל וגורמים לאנשים ללטוש אליהם את עיניהם יוצרים סביבה צבעונית, ססגונית, דינאמית.
 5. שימוש במספר סוגים של מתנפחים מאפשר לבעלי המוצר או השירות להבליט בכל אחד מהם פן מסוים של החברה המייצרת, כמובן שהמתנפחים יכולים להיות פן נוסף של הפירסום מלבד שלטים, תשדירים, פליירים ועוד.
 6. שימוש במתנפחים לאירועי השקה מעצים את האפקט השיווקי של המוצר ומקבע אותו בתודעת קהל היעד- הלקוחות הפוטנציאליים שלו.
 7. מתנפחי ענק מיוצרים על ידי חברה המייצרת אותם על פי תקני איכות ובטיחות מחמירים. המוצרים עשויים חומרים עמידים גם במזג אוויר קיצוני.
 8. מתנפחים גדולים וגבוהים מייצרים אפקט חזותי שלא ניתן להתעלם ממנו. ניתן להשתמש בהם בכל מקום רצוי: באירועי השקה, צמתים ראשיים, אירועי ספורט, תערוכות, כנסים, מסעות בחירות (קמפיינים), אתרי בנייה, אצטדיונים, פארקים ועוד.
 9. העלות - בין של שכירת המתנפחים ובין של קנייתם - היא חד פעמית בעוד התועלת מצטברת, ניכרת ומשפיעה לאורך זמן.
 10. פרסום בתלת ממד באמצעות המתנפחים יוצר תחושה של מציאות, של ממשות.
 11. אפשרות לשלב את המותג המפורסם במתנפחים המהווים משחק ושעשוע לילדים. כך ייחשפו גם הם והוריהם למותג.


דווקא בשל האפקט החזותי המועצם והמרשים שיש למתנפחי ענק חשוב לעשות בהם שימוש מידתי. גודש יתר עלול לגרום לתוצאה הפוכה מזו המקוּוה: במקום לגלות עניין במותג - להירתע ממנו.
במקום להאדיר ולפאר את המוצר או את השירות, חשוב להדגיש את התועלת שגלומה בו ללקוחות הפוטנציאליים. שימוש נכון ואפקטיבי במתנפחים מחייב להדגיש באמצעותם את התועלת שתצמח ללקוח. בשימוש במתנפחי ענק, שכמוהו כמסע פרסומי שיווקי נמרץ ומרוכז, ממש כמו המוני פליירים מודפסים שמחלקים, חשוב שהלקוח הפוטנציאלי לא יישבה רק בקסם החזותי של האפקט הפרסומי אלא יקבל באמצעותו מידע על אודות המוצר או השירות המוצע ויוכל לאמוד על פיו את הערך המוסף שהוא עשוי להעניק לו לרווחתו, להנאתו ואף לשיפור איכות חייו. גודש יתר עלול להיות בעוכרי המפרסמים.