נשמח ליצור איתך קשר
מימד נוסף בפייסבוק

ממה עשויה בריכה מתנפחת?

ממה עשויה בריכה מתנפחת?

בעבור רבים מאיתנו הקיץ מסמל הנאה מנדבך רחב של פעילויות. רבים מאיתנו פוקדים את חופי הים, טיולים בטבע שבהם גם יש מקורות מים, בבריכות במסגרות של קנטרי קלאב ועוד. בעבור רבים להם יש גינה רחבה בבית קיימת אפשרות נוספת של הנאה ממים. אלו הם הבריכות המנפחות המאפשרות לכל בני הבית ליהנות מישיבה ורחצה של בריכה רחבה יחסית, בעלת קוטר דומה לג'קוזי.

בטיחות הבריכה המתנפחת


בהגיענו לרכוש בריכה מתנפחת לבית יש וחשוב לקחת בחשבון אודות בטיחותה, עמידותה וכמובן לתת את הדעת אודות החומרים ממנה היא עשויה. החומרים מהם עשויות בריכות אלו מכילים כימיקלים שחשוב מאוד לוודא שעמידים הם בפני מים, כלור וחשיפה מתמדת לשמש.
החומר העיקרי והבסיסי המהווה את שלד הבריכות הוא ה-PVC, ה – Polyvinyl Chloride. בסיס חומר זה מופיע כמצוק לבן העמיד בפני קרני השמש. עם השנים השימוש ב PVC נעשה בשילוב חומרים אחרים אשר העניקו לו גמישות רבה ובכך הפכו אותו שמיש בעבור מתקנים וכלים רבים דוגמת הבריכות המתנפחות. החומר בעל ערך רב בתעשיות רבות ובמיוחד בתעשיית הבנייה כחומר המחליף חומרי בנייה מסורתיים יותר. שימוש שלו נעשה בעבור מוצרים כגון כרטיסי אשראי, מסגרות לחלונות, תקליטים, מעקים ועוד.


בנוסף לחשיבות קיומו של חומר עמיד ממנו עשויות הבריכות המתנפחות, יש כמובן לתת את הדעת ולדאוג למוצרים נלווים לבריכה. כאלו שיבטיחו את כשירותה ועמידותה לאורך זמן. אחד מאותם מוצרים הכרחיים לבריכות ביתיות הם הפילטרים, להם כמובן מספר סוגים ומאפיינים.

פילטר קטרג'


מופיע לרוב בבריכות שחייה קטנות יותר כמו אלו המתנפחות. המסנן בפילטר זה בעל יכולת של החזקת לכלוך בגודל של 5 - 10 מיקרון. מסנן זה נחשב לזול ביותר מבין הפילטרים הקיימים. קיימת אפשרות לטבול אותו בחומר ניקוי.

פילטר חול


נחשב לפילטר בעל יכולות רחבות יותר מזה של הקטרג'. ביכולתו סינון לכלוך בגודל של 20 - 25 מיקרון. פילטר זה מגיע במספר של גדלים הן עבור בריכות מתנפחות ואף בעבור בריכות רחבות. בפילטר זה קיים חול בריכה מיוחד הנקרא קוורץ. המים המלוכלכים עוברים בתוך הפילטר כשהקצוות החדים של חול הקוורץ אוחזים בלכלוך. תחזוקה שוטפת של פילטר זה נחשבת לקלה יותר ודורשת ניקוי של פעם בשבוע.

פילטר דיאטומי


פילטר שבו קיימת אבקה דיאטומית. נחשב לפילטר יקר יותר בשוק. יכולת הניקיון שלו היא יעילה יותר מכל פילטר אחר כשביכולתו להחזיק חתיכות לכלוך גדולות יותר. התחזוקה של פילטר זה דורשת יותר. ניקוי שלהם לא כולל רק שטיפה חיצונית והחומר הנשטף – אבקה דיאטומית מוגדרת במקומות רבים כחומר כימי אותו אין אפשרות להשיב אל הטבע ויש להעבירו בצורה מסודרת כאשפה כימית.

חשוב לציין ולומר שהאחריות על אותם בריכות מתנפחות בחצר הן שלנו בלבד. רכישה של בריכה צריכה להיעשות במחשבה תחילה ובמחקר מעמיק אודות החומרים של הבריכה והמוצרים הנלווים שלה למען תחזוקה מתמדת, בעבורנו ובריאות משפחתנו.