נשמח ליצור איתך קשר
מימד נוסף בפייסבוק

אירועי קידום מכירות

אירועי קידום מכירות

רוצה לדעת מה השעה? – כדאי שתקנה את המוצר שלנו

אירועי קידום מכירות הפכו בשנים האחרונות לחלק בלתי נפרד מכל מערכת שיווקית של מוצרים בכל תחום. תפיסת השיווק הרווחת היום בעולם המערבי היא כזו המקדישה משאבים לא מעטים בהטמעת המוצר על כל הערכים הנלווים אליו בציבור והכנת הקרקע למוצר עוד בטרם יציאתו לשוק. באירועי קידום המכירות מתבצע שלב השיווק המקדים האחרון או לחילופין מתבצע "בליץ" שיווקי על קהל היעד במטרה להזניק את המכירות של המוצר במידה והוא כבר נמצא בשוק. אחת הגרדים היעילות ביותר לקדם מוצר, הוא הכנסתו לתודעת הלקוחות דרך מגוון רחב של מוצרי פרסום, דרכם מכניסה החברה המייצרת את המוצר באופן מוחלט אל שגרת חייו של הלקוח העתידי וכך הוא נחשף שלא בידיעתו באופן רצוף למוצר המשווק. כך למשל אם חברה המשווקת משקה קל, מעניקה שעון קיר ביתי גדול שעליו מודפסת תמונת המשקה, הרי שהלקוח הפוטנציאלי שיתלה את השעון במקום כלשהו ייחשף למוצר בכל פעם שיבדוק מה השעה, ובכך גם מבלי שירצה בכך או מבלי שירגיש, תגדל המודעות שלו למוצר והוא יבחר בו כאשר יצטרך לבחור משקה קל מבין מוצרים דומים הנמצאים במקרר המכולת השכונתית.

כמה קלוריות יש בכוס משקה קל אחת

החברות היצרניות מתייחסות כיום אל אירועי קידום המכירות כחלק בלתי נפרד מאסטרטגיית השיווק הכללית שלהן והן משקיעות סכומי ענק בפעילויות הנראות לכאורה מיותרות. ישראלים רבים מניחים שהם חכמים יותר מחברות השיווק והם רק "מנצלים" את הטיפשות שלהן לקבל מתנות חינם, אבל כל איש שיווק אמתי יודע שאין דבר כזה מתנות חינם. בסופו של דבר גם הישראלי כמו כל אדם מערבי אחר (או כל אדם באופן כללי), נתון להשפעות ולמניפולציות שיווקיות המופעלות עליו. ביקור באתר בו מתקיים אירוע קידום מכירות הוא אחת החוויות המהנות ביותר שניתן לחוות, אנשי המכירות יחזרו אחריכם, יחמיאו לכם ויחלקו לכם עשרות מתנות, שתיה ואוכל והכל רק כדי ש"רק תראו" את המוצר. למעשה מאחורי כל האירועים הללו עומדים מחקרים מדעיים רבים המבוססים על ניסויים אמתיים, אשר יודעים לחזות את רמת החשיפה הדרושה ואת התוצאות הצפויות מחשיפה כזו למוצר. חברות רבות פונות היום יותר ויותר לגירוי של כל חושיו של הלקוח במטרה לשמר אצלו "זיכרון שיווקי" שיגרום לו לבחור את מוצרי החברה יותר מאשר את מוצריה של המתחרה (תשאלו את עצמכם למה אתם שותים קולה זירו פתאום אם עד היום חשבתם שדיאט קולה פחות טעימה, תבדקו – הרכיבים נותרו זהים – השם הוחלף).


הילדים הם העתיד של כולנו – ובעיקר של החברות היצרניות

כיום ישנן חברות עסקיות המתפרנסות לחלוטין מהספקת שירותים כאלה לחברות היצרניות. החברות המתמחות בהכנה והפצה של מוצרי פרסום וקידום מכירות ייחודיים, יספקו את כל הגימיקים הדרושים ליצרניות, ואשר תפקידם לשעשע את קהל המשתתפים, ולהשיג את המטרות שנקבעו. נסו לשער כמה עצום הרושם הנותר במוחו של ילד קטן הצופה במתנפחים בצורת בקבוק בירה ענקי של חברה מפורסמת. נכון, הוא לא שותה בירה כי הוא רק בן 6 ואבא לקח אותו לעשות חיים, אבל נסו לנחש איזו בירה הוא ישתה כשיגדל? עד כמה שזה נשמע לכם לא מציאותי, היצרניות הגדולות בונות באירועי קידום המכירות גם את קהל היעד העתידי. הן אמנם יתנו לכם את ההרגשה שאתם מרכז העולם מבחינתן כי כרגע אתם הלקוחות המידיים, אולם הן לא מתעלמות בכלל מהנלווים אליכם. לא במקרה אירועי קידום מכירות רבים למוצרים המשויכים עם מבוגרים, מוגדרים כאירועים לכל המשפחה.